‏‏לכידה

האם כדאי לרכוש את Chormecast Ultra של גוגל?

מאת: איתמר ציפורי

גוגל השיקה לאחרונה את הדגם האחרון של ה – Chromcast, הסטרימר החדש ביותר שלה, ובזאת שברה שיא בענף הטלוויזיה לאחר שעקפה במכירות את אפל TV. הקרב הראשון בין גוגל לאפל הוכרע ברבעון הראשון של 2016 בו מכרה גוגל מעל ל-3 מיליון יחידות כרומקאסט מהדור שני, בניגוד לאפל שמכרה רק 1.7 מיליון יחידות בלבד.

סרטים באיכות 4K Ultra HD

בחודש האחרון השיקה גוגל את Chromcast Ultra, הדור השלישי, שיכול לנגן סרטים באיכות 4K Ultra HD ובאיכות HDR. איכות הסרטים דורשת גם חיבור מהיר ל-wifi, ובגרסה החדשה ההמלצה היא למהירות של לפחות 25Mbps, בניגוד ל-5Mbps בגרסאות הקודמות.

לא כל הראוטרים תומכים במהירות גבוהה כזו, וכדי להתגבר על המכשול גוגל סיפקה יחד עם המכשיר מטען חשמלי עם שקע כניסה לכבל Ethernet, כדי שיהיה ניתן לחברו לראוטר באופן ישיר באמצעות כבל רשת.

יחד עם ה- Chromcast Ultra השיקה גוגל גם אפליקציה חדשה – Google Home, המשמשת להגדרות התקשורת של המכשיר ולפעולות נוספות.

עלות מול תועלת

ה-Chormcast Ultra עולה 69$ – יקר באופן משמעותי ביחס לדגמים האחרים. הדור השני, למשל, עולה 35$ בלבד, ועושה את העבודה מעולה. בנוסף, חשוב לדעת כי המכשיר אומנם מספק סרטים באיכות 4K, אך זה יעבוד רק אם הטלוויזיה שברשותכם מסוגל להציג תמונה באיכות כזו.

בסופו של דבר, מבחינת עלות מול תועלת – אם הטלוויזיה שלכם מתקדמת ויש לכם אפשרות לראות סרטים באיכות 4K, המכשיר בהחלט משתלם. אם איכות HD מספקת אתכם, ויש ברשותכם Chormcast דור ראשון או שני, אין סיבה לרוץ לקנות אחד חדש ולשלם כפול.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *